IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

Krnohári

Mužská spevácka skupina Krnohári vznikla v roku pána 2011. V decembri r.2011 sa v penzióne u Gondov stretli zakladajúci členovia: P.Bartoš, O.Potančok, J.Gonda, P.Bacušan, J.Francisty, J.Kán a P.Trajteľ.
Základnou myšlienkou vzniku speváckej skupiny bolo poznanie, že ako účastníci krnohových pretekov, kde sa spievajú ľudové pesničky z nášho regiónu, sme nevedeli odspievať skoro ani jednu pieseň do konca, nakoľko sme nepoznali slová danej piesne.
Po družnej debate sme sa dohodli na termínoch skúšok a mieste stretávania sa. Prvé stretnutia boli v spomínanom penzióne u Gondov každú stredu, za doprovodu harmonikára O.Potančoka zazneli aj prvé ľudové piesne v podaní Krnohárov.
V januári r.2012 nám ponúkla spoluprácu pani Kružliaková, a od 1.2.2012 sme sa stretávali v Komunitnom centre Plamienok v Zadných Halnách. Táto skutočnosť ovplyvnila našu činnosť, nakoľko sme sa mohli stretávaľ vo väčších a lepších priestoroch, a mohli sme prijímať nových členov.
Tak sa postupne pridávali: E.Duhan, J.Kupec, J.Krnáč, J.Katona, F.Majerčík, MVDR.P.Remiar, M.Červienka, J.Štulajter, E. Braciník .
V súčasnosti má spevácka skupina Krnohári 13 členov. Veľkým prínosom bol príchod J.Krnáča, ktorý sa stará o hudobnú prípravu, techniku spievania a hudobné sprevádzanie. 
Prvé verejné vystúpenie sme absolvovali vo februári 2012 na Páračkách, ktoré zorganizovali ženy Nezábudky pri komunitnom centre Plamienok v Zadných Halnach.
Potom nasledovali ďalšie vystúpenia: Krnačky Mýto pod Ďumbierom, Deň matiek KC Plamienok, Dni mesta Brezna, Anna bál Motorstop Zadné Halny, folklórne festivaly v Hrušove, v Sebechleboch, v Klenovci, ale aj v zahraničí – v Rožnove pod Radhoštěm.
Mužska spevácka skupina Krnohári je zoskupenie ľudí, ktorí majú radi folklór a svojím spevom sa snažia robiť radosť nielen sebe, ale aj všetkým, ktorí nás radi počúvajú.
Tešíme sa na Vás…

Vaši Krnohári

 

Články, fotky a všetko ostatné o Krnohároch
Oslava 5. výročia založenia Mssk Krnohári
http://nasabystrica.sme.sk/c/20413126/krnohari-oslavili-jubileum-foto.html
Páračky a Krnohári
http://nasabystrica.sme.sk/c/20088782/myslite-si-ze-paranie-peria-je-hracka-paracky-z-brezna-bujakova-vas-presvedcia-o-opaku-foto.html